top of page

Sünerin Hukuk Boşanma Davası Bursa

Boşanma, velayet ve nafaka taleplerini içeren dilekçelerin alanında uzman avukatlar tarafından yürütülmesi daha sağlıklı olacaktır. Zira anılan başvuruların yapılması ve yürütülmesi sırasında yapılabilecek hatalar; ciddi derecede hak kayıplarına yol açabilecektir. Bu nedenle boşanma davaları ile ilgili izlenecek yol ve yapılacak başvurular hakkında herhangi bir hak kaybının önüne geçmek adına müvekkillerimiz ile detaylı görüşmeler yapılmakta ve gerekli tüm işlemler Bursa'da bulunan hukuk büromuz tarafından titizlikle yerine getirilmektedir.

Söz konusu konu hakkında ofisimiz ticaret ve şirket hukuku avukatlığı konusunda alanında uzman ve profesyonel kadrosu ile siz değerli müvekkillerimize boşanma davası avukatlığı kapsamında yardımcı olmaktadır.

 

Hukuk büromuz Bursa Osmangazi merkezde olmak üzere, tüm Türkiye genelinde boşanma davası avukatlığı kapsamında profesyonel hizmet sağlamakta ve hak kayıplarının önüne geçilmektedir. Boşanma hukuku davası alanında, hukuk büromuzda alanında uzman ve profesyonel geniş kadromuz ile birlikte siz değerli müvekkillerimize destek sağlamaktayız. Herhangi bir hak kaybına uğramamak, telafisi güç zararlara mahal vermemek adına ilgili konu hakkındaki ihtilaflarınızda Bursa Osmangazi merkezli hukuk büromuza danışabilir, boşanma davası avukatlığı alanında oluşan ihtilaflarınızın çözümüne kavuşabilirsiniz. Hak kaybına uğranılmaması adına boşanma davası avukatlığı için uzman kadromuz ile profesyonel destek almak için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boşanma davası Hukuku alanında hukuk büromuz tarafından Bursa merkezli olmak üzere, İstanbul, Bursa ve tüm Türkiye genelinde alanında uzman ve geniş kadrosu ile siz değerli müvekkillerimizin sorunlarına çözüm kavuşturmaktadır.

Sizlerde boşanma davası konusunda mağduriyet yaşıyorsanız iletişimden hukuk büromuza ulaşabilir, profesyonel destek alabilir ve Ankara merkezli olmak üzere Türkiye sınırları dahilinde boşanma davası avukatlığı konusunda çözüm bulabilirsiniz.

ANLAŞMALI BOŞANMA NEDİR?

Anlaşmalı boşanma, evlilik birliğinin tarafların ortak kararı doğrultusunda Mahkeme kanalıyla sonlandırılmasıdır. Bursada boşanma davaları ile ilgili olarak Sünerin Hukuk Bürosu  bu süreci sizin için gerçekleştirmektedir. Anlaşmalı boşanma süreci içerisinde, her iki eş de boşanmak ister ve boşanmanın maddi, manevi tüm hukuki sonuçlarında uzlaşırlar. Anlaşmalı boşanma, aile hukuku alanında çalışmalar yapan bir avukatla çalıştığınız takdirde en kolay ve en hızlı boşanma yoludur. Bursa avukatı Av.Vedat Can SÜNERİN  bu konuda size yardımcı olacaktır.

 

Bursa boşanma davaları Hukuku avukatı Av.Vedat Can SÜNERİN  boşanma konusu ile ilgili kanunlara göre en güncel bilgilerle avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bursada anlaşmalı boşanma davalarında tecrübeli aile hukuku avukatları ile hizmetinizdeyiz.

Anlaşmalı boşanma yoluna başvurabilmek için kanunun aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. 

 

Şöyle ki;

1- Evliliğin anlaşmalı boşanma yolu ile sonlandırılmak istenmesi durumunda eşlerin öncelikle en az bir yıl evli kalmış olmaları gerekir. Bir yıldan daha kısa süren evliliklerde anlaşmalı boşanma davası açılamamaktadır.


2- Anlaşmalı boşanma için eşler, maddi ve manevi tüm hukuki sonuçlar üzerinde uzlaşma içerisinde olduklarını hazırlanacak olan anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde beyan etmelidirler. Keza herhangi bir konuda anlaşmazlık olması durumunda ‘anlaşmalı boşanma’dan söz edilemeyecektir. Anlaşmalı boşanma davasının temeli, işbu ‘Boşanma Protokolü’ olacaktır.


3- Anlaşmalı boşanmalarda tarafların davaya katılmaları zorunludur. Hakimin tarafları bizzat dinleyerek iradelerinin serbestçe açıklandığına kanaat getirmesi ve boşanmanın mali sonuçları ile çocukların durumu hususunda taraflarca kabul edilecek düzenlemeyi uygun bulması şarttır.

Şartlardan anlaşıldığı üzere eşler her ne kadar anlaşmış olsalar da Hakim, tarafların ve çocukların menfaatlerini göz önünde tutarak bu anlaşmada gerekli gördüğü değişiklikleri yapabilir. Bu değişikliklerin taraflarca da kabulü halinde boşanmaya hükmolunur.


Anlaşmalı Boşanma Davası, eşlerin son 6 ay içerisinde ikamet ettikleri yerdeki Aile Mahkemesinde görülür.  Avukat tarafından takip edilmesi halinde dava, mahkeme yoğunluğuna da bağlı olarak 1 hafta ile 2 ay arasında sonuçlanır.

Ceza avukatı - bursa avukat - aile avukatı

uzak Çift
Aile Uyuşmazlık
kanun kitabı
Yasal Sözleşmenin İncelemesi
Ekran Resmi 2022-03-22 01.18.35.png
Aile Uyuşmazlık

Bursa boşanma avukatı, bursa anlaşmalı boşanma avukatı,

bursa icra avukatı,bursa ceza avukatı,bursa en iyi ceza avukatı,

bursa ticaret avukatı, nilüfer ceza avukatı, bursa boşanma, bursa icra,

bursada ceza avukatı.

bottom of page