top of page
  • Av.Vedat Can SÜNERİN

Ceza Avukatı Sünerin Hukuk ve Danışmanlık

Güncelleme tarihi: 9 May 2023

Ceza Avukatı

Ceza Avukatı, Türk Ceza Kanuna göre suçları önlemek amacı ile düzenlenmiştir.Türkiye’de işlenmiş olan suçlara karşılık belirlenmiş yaptırımlar, hem Türk Ceza Kanunu hem de Ceza Muhakemeleri Kanunu çerçevesinde belirlenmiştir. Hem suç hem de bunun karşılığı olan ceza açık bir şekilde yazılmıştır. Bu alanda olan Sünerin Hukuk ve Danışmanlık Tüm Türkiye'de , bütün noktalarda konuya hakim olmalıdır.Ceza Avukatı Neden Önemlidir?

Ülkemizde sanık ya da şüpheliye, dünyanın her yerinde olduğu gibi birtakım haklar tanınmıştır. Ancak avukatı olmayan ya da bu konuda bir talep oluşturmayan kişiler, bunlardan habersizdir. Ceza avukatı; müvekkilini her yerde temsil etme hakkına sahiptir. Gözaltı süreci bunun başında gelmektedir. Soruşturma sırasında yine avukat hazır bulunur. Kovuşturma başladığı zaman yine aynı kişi refakatçidir. Süreci başından sonuna kadar takip eder. Olası yaptırımlar ve ortaya çıkacak hukuki süreçler konusuna her zaman müvekkilini bilgilendirmektedir. Ceza Avukatı bunu yaparken, bir yol haritası çizmektedir. Sizin her türlü hakkınızı korumak için çalışmaktadır. Bu açıdan bakıldığında ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu söylemek şarttır.

Ceza hukukunda avukatın tecrübeli olması son derece önemlidir. Birçok kişiye göre bunun süresi 5 yıl şeklindedir. Bu tip bir CV’ye sahip olan Ceza Avukatı , size dava boyunca yardımcı olacak ve her türlü hakkınızı başarılı bir şekilde muhafaza edecektir. Türkiye’de ağır ceza olarak bilinen bir kavram söz konusudur. Bu tip davalar, en yüksek bir şekilde görevini yapan ve 3 üyeden oluşan ağır ceza mahkemesinde görülür. Böyle davalarda avukatın ne kadar tecrübeli olduğu büyük bir önem arz ezer. Eskişehir sınırları içerisinde görev yapan avukat, bu konuya dair deneyime sahiptir.

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page